Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

27 listopada 2023

Święto patronalne - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Jak co roku, rozpoczęliśmy nasze świętowanie od dnia skupienia, podczas którego ksiądz Mariusz Zawacki wygłosił krótką katechezę o Kościele, a także jego hierarchii, która podobna do tego, jak działa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w całej Polsce. Uczestnicy mogli także zintegrować się w grupach zastanawiając się w jaki sposób mogą realizować cele Stowarzyszenia w życiu codziennym i swoich oddziałach.

Następnego dnia nastał najważniejszy dla nas dzień. Oprócz sprawozdań, odbyły się również wybory do XV kadencji Zarządu Diecezjalnego KSM diecezji Toruńskiej. W I turze udział wzięły trzy osoby – Daria Grzelak, Dominika Kowalska i Nikola Riese, w II turze udział wzięło 3 kandydatów – Alicja Langowska, Oliwia Kutyła oraz Piotr Kłodowski. Każda z ww. osób została członkiem Zarządu Diecezjalnego.

Po zakończeniu obrad, nastąpił jeden z najbardziej uroczystych momentów w tym dniu, czyli Eucharystia sprawowana przez Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, podczas której nowi kandydaci zostają oficjalnie członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym roku były to trzy osoby – Maria Wilińska, Wiktoria Wiśniewska oraz Łukasz Literski.

Po mszy świętej, młodzież z całej diecezji udała się do Centrum Dialogu na obchody Światowego Dnia Młodzieży, gdzie przybliżona była relacja z ŚDMów, które odbyły się w tym roku w Lizbonie oraz koncert zespołu „Światło w mieście”.

Nowym członkom serdecznie gratulujemy i życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki matki Bożej!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

ul. Plac Bł. Ks. Phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego 1
87-100 Toruń

biuro@ksmtorun.pl