Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Mam 25 lat, jestem licencjatką kierunku edytorstwo na Wydziale Filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie pracuję w redakcji Twoje-Miasto.pl na stanowisku redaktora, studiuję magisterium na kierunku media i jestem wolontariuszem w grudziądzkim teatrze.

 

W KSM jestem od 2014 roku w oddziale w Grudziądzu przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Skarbnik

Alicja Langowska

Zastępca Prezesa

Dominika Kowalska

Swoją działalność ze stowarzyszeniem rozpoczęłam w 2015 roku w oddziale przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Toruniu gdzie obecnie pełnię funkcję prezesa. W latach od 2017 do 2023 pełniłam w Zarządzie funkcję sekretarza, zastępcy prezesa oraz członka delegata na KR. Kocham pracę z ludźmi, szczególnie z dziećmi, dlatego udzielam się jako wolontariusz w świetlicy. W wolnych chwilach lubię spotykać się ze znajomymi, grać w planszówki i słuchać muzyki.

W KSMie jestem odkąd powstał oddział przy mojej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe i Jana Pawła II w Grudziądzu, przyrzeczenie złożyłam w 2017. Obecnie, oprócz bycia członkinią KSMu, jestem też lektorką języka angielskiego w szkole online oraz pracuję w piekarni w Grudziądzu. Lubię czytać książki (czasem lepsze, czasem gorsze), pić herbatę, spotykać się z przyjaciółmi i (dużo) jeść, zwłaszcza słodycze! Można też że mną pojeździć na łyżwach albo pójść na spacer. Jestem osobą spokojną i raczej cichą, ale miewam kreatywne pomysły, lubię dobrą organizację pracy. Chętnie angażuję się w różne wydarzenia - a to wszystko na chwałę Pana. GOTÓW!

W KSM-ie formuję się od 2020 roku, obecnie w oddziale przy parafii Maksymiliana Kolbego w Toruniu. W latach 2021-2022 byłam członkiem Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej. W 2022 roku zostałam sekretarzem w Zarządzie Diecezjalnym. Aktualnie od listopada 2023 pełnię funkcję prezesa Zarządu Diecezjalnego KSM DT.

Studiuję archiwistykę i zarządzanie dokumentacją na UMK. W wolnym czasie lubię czytać książki, układać puzzle oraz grać w różne gry komputerowe. Radość daje mi robienie czegoś dla innych, organizacja wydarzeń czy prowadzenie kursów dla młodzieży.

Asystentem Diecezjalnym KSM-u Diecezji Toruńskiej jestem od sierpnia 2017 roku. Obecnie jestem wikariuszem parafii pw. Chrystusa Króla w Toruniu, gdzie nastąpiła reaktywacja oddziału KSM. Jestem katechetą w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska, Technikum nr 9 w Toruniu. Moją działalność na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozpocząłem w 2014 roku,  kiedy to zostałem asystentem oddziału parafialnego w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Toruniu. W Diecezji jestem również asystentem kościelnym Ruchu Czystych Serc. Moja pasją jest sport, a szczególnie piłka nożna. Od momentu święceń kapłańskich jestem bramkarzem reprezentacji Diecezji w piłce nożnej na hali. Poza sportem lubię czytać książki, oglądać filmy i podróżować. Z młodzieżą podejmuję różne duszpasterskie

i KSM-owe inicjatywy dlatego razem z nimi jestem GOTÓW!

Do KSM-u dołączyłem w 2019 roku, kiedy zacząłem uczęszczać na spotkania oddziału KSM przy parafii pw. Chrystusa Króla w Toruniu.
Obecnie studiuję w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na kierunku Prawo. Poza tym interesuje się hobbistycznie sportem oraz historią.

Prezes

Daria Grzelak

Sekretarz

Piotr Kłodowski

Członek Delegat

Nikola Riese

Zarząd Diecezjalny KSM Diecezji Toruńskiej
2023-2025

Studiuję pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym

im. Karola Marcinkowskiego

w Poznaniu. W KSM-ie jestem
od 19 maja 2018 roku i należę
do oddziału przy parafii
pw. św. Jakuba Apostoła
w Toruniu. Interesuję się teatrem i psychologią. Jestem miłośniczką zwierząt, bardzo lubię spędzać czas ze znajomymi, podróżować, tańczyć, oglądać filmy i seriale oraz pomagać innym.

Ksiądz Asystent Diecezjalny

Członek Zwyczajny

Łukasz Szczęsny

Uczęszczam do VI Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu
do klasy mundurowej.
Od 19 maja 2018r. działam w KSM-ie w oddziale przy parafii pw. św. Jakuba Apostoła
w Toruniu. Interesuję się muzyką, językiem rosyjskim, sportem, głównie piłką nożną i siatkową. Gram w klubie sportowym.

Ksiądz Asystentks. Łukasz Meszyński

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

ul. Plac Bł. Ks. Phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego 1
87-100 Toruń

biuro@ksmtorun.pl

Ksiądz Asystent

ks. Łukasz Meszyński

Asystentem Diecezjalnym KSM-u Diecezji Toruńskiej jestem
od sierpnia 2017 roku.
Obecnie jestem wikariuszem parafii pw. Chrystusa Króla
w Toruniu, gdzie nastąpiła reaktywacja oddziału KSM. Jestem katechetą w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska, Technikum nr 9 w Toruniu. Moją działalność na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozpocząłem w 2014 roku,
kiedy to zostałem asystentem oddziału parafialnego w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Toruniu.
W Diecezji jestem również asystentem kościelnym Ruchu Czystych Serc. Moja pasją jest sport, a szczególnie piłka nożna. Od momentu święceń kapłańskich jestem bramkarzem reprezentacji Diecezji w piłce nożnej na hali. Poza sportem lubię czytać książki, oglądać filmy i podróżować. Z młodzieżą podejmuję różne duszpasterskie
i KSM-owe inicjatywy dlatego razem z nimi jestem GOTÓW!

Zastępca Sekretarza

Oliwia Kutyła

Od 2018 roku należę do KSM-u przy parafii NSPJ i Ojca Pio w Grudziądzu. Prawowitym członkiem KSM-u stałam się w 2021 składając przyrzeczenie. W minionym roku ukończyłam PSM I Stopnia w specjalizacji wiolonczela. Aktualnie uczę się w 1 Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu i będę pisać w tym roku maturę. Nie przeszkadza mi to jednak w realizowaniu moich muzycznych marzeń i aktualnie spełniam się w chórze młodzieżowym przy parafii w Tarpnie. W wolnym czasie robię zdjęcia, zachwycam się sztuką i literaturą.