Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

10 marca 2024

Wielkopostny dzień skupienia - Zamek Bierzgłowski

Nie samymi spotkaniami KSMowicz żyje, a Wielki Post to szczególny czas, by oczyścić nasze serca i przygotować się na Mękę i Zmartwychwstanie Chrystusa, dlatego naszej młodzieży zaproponowaliśmy wielkopostny dzień skupienia, który odbył się w sobotę, 9 marca 2024r. w malowniczym Zamku Bierzgłowskim. Katechezy wygłosił dla nas ksiądz Krzysztof Krzaczek – Asystent Diecezjalny KSM Archidiecezji Lubuskiej. W dniu skupienia wzięło udział 12 uczestników z Grudziądza, Torunia oraz okolic. Zaczęliśmy od gier integracyjnych, aby lepiej się poznać i rozluźnić, a następnie ksiądz Krzaczek rozpoczął głoszenie. Pomiędzy katechezami nie zabrakło modlitwy, medytacji z Pismem Świętym, a także rozmów i żartów.

Zgłębiliśmy się w historię Mojżesza i jego powołanie, aby również zastanowić się nad swoim własnym, na tym, jacy jesteśmy i jak może to pomóc w budowaniu relacji w naszym Stowarzyszeniu, a także zastanowiliśmy się nad historią bogatego młodzieńca, która uczy nas, że nie powinniśmy przywiązywać się do tego, co posiadamy.

Bóg zapłać księdzu Krzysztofowi za ten cenny dla nas czas i za mądrość, którą chciał się z nami podzielić.
 

A wszystkich, którzy chcieliby poznać nowe osoby, odpocząć od codzienności, wzmocnić się duchowo, wykorzystać swoje umiejętności/talenty lub sprawdzić swoje własne możliwości i sprawność fizyczną, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej

ul. Plac Bł. Ks. Phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego 1
87-100 Toruń

biuro@ksmtorun.pl